Müşteriler

TAT

TAT, ORTEC Nakliye Planlama Çözümleri ile Nakliye Maliyetlerini Azalttı

Nakliye Planlama Projesi [2016]

Bünyesinde barındırdığı TAT, SEK ve PASTAVILLA markaları ile Türkiye’nin en büyük gıda şirketlerinden biri olan TAT GIDA, bitmiş ürünlerin nakliye planlamasını, SELCO tarafından devreye alınan ORTEC Route Scheduling (ORS) yazılımı ile yapmaktadır.
ORTEC ORS yazılımı, müşteri siparişleri ile mevcut ürün stoklarını optimum şekilde eşleştirirken, müşteri önceliklerine en uygun rota optimizasyonlarını yaratmaktadır. Lojistik süreçlere ve iş dinamiklerine uygun olarak, nakliye maliyetini minimize edecek şekilde oluşturulan araç rota planları, aynı zamanda planlama uzmanlarının operasyonel istisnaları, etkin arayüzler ile daha hızlı ve doğru olarak, yönetmelerini sağlamakta ve nakliye maliyetlerini azaltmaktadır.
TAT GIDA Planlama ve Lojistik Grup Müdürü Tolga Mutlu Aktaş: “SELCO, iş ihtiyaçlarımızı analiz ederek başladığı projede, zorlayıcı olarak tanımlayabileceğimiz lojistik süreçlerimizi çok başarılı bir şekilde analiz edip, iş kurallarımızın doğru olarak belirlenmesine destek vermiştir. Lojistik planlama ekibimizin yazılımı en verimli şekilde kullanabileceği doğrultuda kurgulanması ve canlıya alınmasını gerçekleştiren uzman SELCO ekibi, iş modelimizdeki değişikliklerde bize hızlı ve kaliteli destek vermektedir. Aynı zamanda, ORTEC ORS yazılımı, iş dinamiklerinin her geçen gün daha da zorlaştığı bu rekabetçi ortamda, kaynaklarımızı daha verimli olarak kullanmamızı sağlarken, maliyetlerimizi oluşturan unsurlara hakim olmamızı ve toplam lojistik maliyetimizi azaltabilmemizi sağlamaktadır.”


Benzer Referanslar