Firma

Yakıt tüketimini azaltan teknolojiler

Petrola olan talebin artması ile yükselen yakıt fiyatları, çevresel farkındalık ile karayolu taşımacılığının küresel ısınmadaki payına çekilen dikkatler ve mevzuat değişiklikleri kendi filosuna sahip şirketler ve lojistik servis sağlayıcılarını ciddi olarak etkilemektedir.

Rekabetçi yapılarını koruyabilmek için yakıt verimliliğini arttıracak çözümlere sahip olmak zorunda olan firmalar, yenilikçi teknolojileri sadece mevcut filolarına uygulayabilecekleri gibi, yeni filo kararlarında da, seçim kriterleri olarak kullanabilmektedir.

Aerodinamik direnci azaltacak eklentilerden, motor verimliliğini arttıracak iyileştirmelere kadar yedi ana başlık altında toplanabilecek yenilikçi teknolojiler; yakıt tüketimi ve CO2 salınımında çift haneli düşüşler vaat etmekte, yüksek petrol fiyatları ve düşük sermaye yatırım gereksinimleri sebebiyle kısa geri ödeme süresi sunmaktadır.

SELCO, müşterilerinin en uygun yenilikçi teknoloji ve süreçlere sahip olmasına yardımcı olacak, potansiyeli azami kullanmalarını sağlayacak optimum yol haritasını sunmaktadır.