İşbirliği

Denizcilik ve tedarik zincir sektörlerine liman çizelgeleme çözümleri sunan Cirrus Logistics, tedarik zinciri ve yazılım danışmanlığı hizmeti veren SELCO ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Her iki firma da, sektörlerinin lider firmalarına lojistik ve tedarik zinciri çözümleri tasarımlamış ve uygulamış olmaları ile yılların uzmanlığına ve tecrübesine sahiptir.
Bu stratejik işbirliği sayesinde SELCO, CLASS Warehouse Layout and Simulation ve SEABERTH Berth Scheduling and Simulation çözümleri ile müşterilerine sunduğu lojistik tasarım ve operasyon yönetimi hizmetlerini daha da zenginleştirerek, lojistik yatırım ve kaynaklarını daha verimli kullanmalarını sağlayacaktır.
Cirrus, geliştirdiği bir dizi Uygulamalı Modelleme Algoritmaları ile operasyonel uygulamaların simulasyon ve optimizasyonunu yaparak, firmaların mümkün olan en iyi iş stratejilerini geliştirmelerini sağlamıştır.
Denizcilik lojistik alanında, liman ve terminal çizelgelerini gerçekleştirerek, müşteri taleplerini yöneten lider liman çizelgeleme uygulamasını geliştiren Cirrus, aynı zamanda geliştirdiği depo yerleşim ve simülasyon aracı ile müşterilerinin depo operasyonlarını en doğru şekilde yönetmelerini sağlamakta ve yatırımlarından azami verimi almalarını sağlamaktadır.

CLASS, depo tasarımı ve simülasyonu için özel olarak yazılmış, önde gelen 'kullanıma hazır' bir yazılımdır. En iyi lojistik şirketleri tarafından kullanılan CLASS, depodaki performans verimliliğini belirlemek ve operasyonel yenilikleri tanıtmak için tercih edilen bir araçtır. Yeni yapılarda, inşaat süreçleri başlamadan önce tasarımları test etmek ve mevcut tesislerde operasyonel iyileştirmeleri deneyimlemek için kullanılır.

CLASS, kullanıcılara birçok farklı parametreyi değiştirerek karmaşık depolama çözümlerini bilgisayar ortamında tasarlama, test etme ve yeniden tasarlama imkanı verir ve değişikliklerin sistem üzerindeki etkilerini görebilmelerine olanak tanır.

CLASS Depo Simülasyonu modülü hakkında detaylı bilgi için, tıklayınız.

CLASS Depo Simülasyonu örnek model kurulumu için, tıklayınız.

Günümüzde, dünyanın her yerinde liman ve iskele işletmeleri, birçok problemle karşı karşıya kalıyor. Bu işletmeler, daha geniş bir hacime ev sahipliği yapmak isterken, bir yandan da verimliliklerini en yüksek seviyede tutmayı ve varlıklarını en optimal şekilde kullanmayı hedefliyor.

Liman çizelgelemede yakalanacak verimlilik ve doğru envanter yönetimi, tesislerin en yüksek performansa ulaşmasında hayati bir önem taşıyor.

SEABERTH, dünyada birçok liman ve iskelede, verimliliği arttırmak ve finansal getiri elde etmek için etkin olarak kullanılan liman çizelgeleme ve simülasyon uygulamasıdır.