İşbirliği

The Fresh Connection, katılımcıların değer zinciri hakkındaki bilgilerini gösterecekleri ve geliştirecekleri web tabanlı bir tedarik zinciri oyunudur.

Takım deneyimleri ile, katılımcılar bireysel performanslarını rakipleri ile kıyaslayabilmekte, simulasyonu yöneten profesyonel eğitimcilerden sürekli geri bildirim alabilmektedir. Oyun aşamaları arasında yaşadıkları tecrübeleri değerlendiren katılımcılar, kendilerine aktarılan yeni kavramları bir sonraki oyun aşamasında uygulayabilmektedir.

Değer Zinciri Yönetimi (Value Chain Management) kapsamındaki en iyi iş simülasyonlarını deneyimleyerek, deneysel öğrenmenin gücünü keşfedin. Daha fazla bilgi için… inchange.com

“The Fresh Connection parçası olduğumuz bütüne azami katkı için, kendi biriminiz için en iyi kararı değil, toplamın faydası için optimum kararı almanız gerektiğini etkin şekilde öğreten, çok yönlü bir simulasyon. Oyun sürecinde gerçek iş dünyasının takım ve moral dinamiklerini kuvvetli bir şekilde yaşayıp, fi“Şirket stratejisi geminin hangi yöne doğru gideceğini belirler. Eğer gemi kayalıklara doğru gidiyor ise insanların işini doğru yapmasının da bir önemi kalmaz. The Fresh Connection sayesinde, şirket hedeflerinin tedarik zincirindeki ana performans göstergeleri ile ilişkilendirilmesi ve büyük resme bakarak hareket edilmesi gerektiğini gördük.
Yarışma ortamı heyecanlı ve eşsiz bir deneyimdi. Her turda bizi hatalarımızdan ders almaya ve hataların kök sebeplerini bulmaya zorladı. The Fresh Connection, her kurumun yöneticilerinin ve yönetici adaylarının yaşaması, kazandıkları bakışı da kurumlarında yaygınlaştırmaları gereken eşsiz bir deneyim.”
Ali KIRMIZI, ŞİŞECAM Tedarik Zinciri Geliştirme Müdürü


“The Fresh Connection ile yaşadığımız deneyim, bizlere tedarik zincirindeki bilgi akışı ve bütünlüğünün şirketin başarısı için ne kadar önemli olabileceğini gösterdi ve günlük işlerimiz sırasında kafamızda canlandırmakta zorlandığımız diğer iş birimlerini anlama, birbiri ile olan ilişkilerini kavramamızda önemli bir rol oynadı.
Eğitim içeriği ve simulasyonun pratik uygulaması sayesinde tedarik zinciri yapılanması ve zincirin çarklarının uyumlu şekilde dönmesi için gereken tüm etmenler güzel bir şekilde özetlenmişti. Takım çalışmasının önemi, tedarik zinciri iş dinamiklerinin anlaşılması, önceliklendirme yapma, kısıtlı zamanda önemli kararlar verebilme ve takım içindeki uyumu koruyabilmenin anlamı daha iyi anlatılamazdı.”
Barış GÜNAL, BP Malzeme Tedarik ve Planlama Müdürü


“Firma çalışanları olarak hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Kişisel olarak benim daha iyi olmam ya da şirket içindeki bir departmanın daha iyi olması bu geminin daha hızlı gideceği anlamına gelmiyor. Şirket olarak doğru strateji ve hedefler ile herkesin aynı yöne doğru kürek çekiyor olması, bu kültüre ve bakış açısına sahip olması gerekiyor.
The Fresh Connection, tedarik zinciri yönetimine etki eden tüm birimlerin, bu iş kültürüne sahip olmasının neden ve nasıl önemli olduğunu, zevkli bir yarışma ortamında bizlere en iyi şekilde gösterdi.”
Adil KARA, EVYAP Zinciri Müdürü

The Fresh Connection Global Challenge, küresel boyutta yüzlerce firmanın katıldığı bir tedarik zinciri yarışmasıdır. 4 kişiden oluşan ekipler, finansal açıdan kötü durumdaki The Fresh Connection içecek firmasını kurtarabilmek stratejik ve taktiksel kararlar alırlar. Alınan kararların tedarik zincirini uçtan uca etkilemesi ve şirket stratejileri ile hizalanmış olması, başarıyı getiren en önemli unsurdur.

Kimler Katılabilir?
• Şirketinizin Planlama, Üretim, Finans, Tedarik Zinciri ve Satış birimlerinde çalışan,
• Direktör seviyesinden, orta kademe yöneticilerine ya da operasyon sorumlularına kadar,
• Şirketinizin verimlilik ve karlılığına etki edeceğinizi düşündüğünüz çalışma arkadaşlarınız

Takımınızı kurun, 13 Ekim’e kadar kaydınızı tamamlayın, Küresel Final öncesi hazırlık kampına katılın ve 13-16 Kasım 2023 tarihlerinde yapılacak Dünya Finali’ne katılın. Final sıralamasında ilk üçe giren takımdan biri olun ve Cranfield UK Supply Chain Sustainability eğitimini kazanacak.
Detaylı bilgi için tıklayın.