İşbirliği

The Fresh Connection, katılımcıların değer zinciri hakkındaki bilgilerini gösterecekleri ve geliştirecekleri web tabanlı bir tedarik zinciri oyunudur.

Takım deneyimleri ile, katılımcılar bireysel performanslarını rakipleri ile kıyaslayabilmekte, simulasyonu yöneten profesyonel eğitimcilerden sürekli geri bildirim alabilmektedir. Oyun aşamaları arasında yaşadıkları tecrübeleri değerlendiren katılımcılar, kendilerine aktarılan yeni kavramları bir sonraki oyun aşamasında uygulayabilmektedir.

““Günlük hayatta verdiğimiz kararların etkisini kısa bir süre içinde bütünsel bir bakış açısıyla görerek, uçtan uca tedarik zinciri deneyimi yaşamak, unutamayacağımız bir deneyim, güven ve motivasyon kaynağı oldu. Analitik temellere dayalı hızlı kararlar verebilmek bakımından, TFC gerçek hayattaki zaman baskısını doğru bir şekilde canlandırıyor.
Tedarik zinciri güçlüklerine yaklaşımlarımızı hem yurtiçinde, hem yurtdışında farklı şirketlerle kıyaslamamız sayesinde, yaptığımız işe dair büyük bir özgüven kazandık. Farklı departmanlardan bir araya gelen ekip üyeleri arasında kuvvetli bir bağ ve uyum oluşmasını sağlayan TFC, yetenek havuzundaki lider adayları için ciddi bir eğitim ve deneyim fırsatı .”
Ergin ULUŞAHİN, DOMINO's PIZZA Tedarik Zinciri Operasyon ve Yatırım Grup Müdürü


“Şirket stratejisi geminin hangi yöne doğru gideceğini belirler. Eğer gemi kayalıklara doğru gidiyor ise insanların işini doğru yapmasının da bir önemi kalmaz. The Fresh Connection sayesinde, şirket hedeflerinin tedarik zincirindeki ana performans göstergeleri ile ilişkilendirilmesi ve büyük resme bakarak hareket edilmesi gerektiğini gördük.
Yarışma ortamı heyecanlı ve eşsiz bir deneyimdi. Her turda bizi hatalarımızdan ders almaya ve hataların kök sebeplerini bulmaya zorladı. The Fresh Connection, her kurumun yöneticilerinin ve yönetici adaylarının yaşaması, kazandıkları bakışı da kurumlarında yaygınlaştırmaları gereken eşsiz bir deneyim.”
Ali KIRMIZI, ŞİŞECAM Tedarik Zinciri Geliştirme Müdürü


“The Fresh Connection ile yaşadığımız deneyim, bizlere tedarik zincirindeki bilgi akışı ve bütünlüğünün şirketin başarısı için ne kadar önemli olabileceğini gösterdi ve günlük işlerimiz sırasında kafamızda canlandırmakta zorlandığımız diğer iş birimlerini anlama, birbiri ile olan ilişkilerini kavramamızda önemli bir rol oynadı.
Eğitim içeriği ve simulasyonun pratik uygulaması sayesinde tedarik zinciri yapılanması ve zincirin çarklarının uyumlu şekilde dönmesi için gereken tüm etmenler güzel bir şekilde özetlenmişti. Takım çalışmasının önemi, tedarik zinciri iş dinamiklerinin anlaşılması, önceliklendirme yapma, kısıtlı zamanda önemli kararlar verebilme ve takım içindeki uyumu koruyabilmenin anlamı daha iyi anlatılamazdı.”
Barış GÜNAL, BP Malzeme Tedarik ve Planlama Müdürü


“The Fresh Connection deneyimi bizim için öğretici, eğlendirici ve tedarik zinciri yönetimi ekiplerinin kenetlenmesini sağlayan bir etkinliğe dönüştü. Öğrenme sürecinin de ötesinde, en büyük kazanımlarımızdan biri, departmanlar arası etkileşimin artması oldu. İnsanların ekip olarak, beraberce eğlenerek öğrendikleri bir ortamın sağlanmış olduğunu görmek bizi çok memnun etti.”
Lütfü YÜKSEL, BRISA Satın Alma Müdürü

The Fresh Connection Global Challenge, küresel boyutta yüzlerce firmanın katıldığı bir tedarik zinciri yarışmasıdır. 4 kişiden oluşan ekipler, finansal açıdan kötü durumdaki içecek firmasıThe Fresh Connection firmasını kurtarabilmek stratejik ve taktiksel kararlar alırlar. Alınan kararların tedarik zincirini uçtan uca etkilemesi ve şirket stratejileri ile hizalanmış olması, başarıyı getiren en önemli unsurdur.

Kimler Katılabilir?
• Şirketinizin Planlama, Üretim, Finans, Tedarik Zinciri ve Satış birimlerinde çalışan,
• Direktör seviyesinden, orta kademe yöneticilerine ya da operasyon sorumlularına kadar,
• Şirketinizin verimlilik ve karlılığına etki edeceğinizi düşündüğünüz çalışma arkadaşlarınız

TFC Firmasını en karlı hale getiren 5 takım, 22 Haziran’da yapılacak Türkiye finaline katılacak ve Türkiye finalini kazanan ekip, 27 Eylül 2019’de Atina’da düzenlenecek olan Dünya Finalinde şirketini temsil edecek. TFC hakkında detaylı bilgi için tıklayın.