Hizmetler

Karar Optimizasyonu

Karar optimizasyonu, birçok karar değişkenini, karmaşık iş kuralını ve birbiri ile çelişebilen iş hedeflerini içeren karmaşık iş problemlerine yardımcı olmak için kullanılan matematiksel bir tekniktir. Bu gelişmiş analitik teknik, planlama, çizelgeleme ve fiyatlandırma gibi farklı iş uygulamalarında sıklıkla kullanılabilir. Karar optimizasyonunun faydaları birçok endüstride görülmüş olsa da, bu güçlü teknoloji hala olması gerektiği kadar kullanılmamakta ve hakettigi ilgiyi görmemektedir.

Deneyimli Selco uzmanları bu konuda birçok eşsiz proje gerçekleştirmiş ve birçok müşteriye optimizasyonun yeteneklerinden yararlanma imkânı sağlamıştır. Farklı endüstrilerdeki karmaşık problemleri çözmeye heyecanla devam etmekteyiz. Ekibimiz, öncelikle büyük verilerinizi etkili bir şekilde analiz ederek hangi gelişmiş tekniklerin size uygun olduğunu belirler; hem geleneksel hem de geleneksel olmayan optimizasyon yöntemleri sunabilir ve gerekirse; çözümlerimizi süreçlere entegre size özel uygulamalara dönüştürebilir.

Geleneksel olarak tahminsel analitik, gerçekleşmesi muhtemel bir tahmin veya bilgi sağlar ve karar optimizasyonu, olası birçok alternatif plan/çizelgeden en iyisini sunar. Firmalar, yapılan tahminler ile en iyi iş kararlarının alındığı birbirini tamamlayan analitik çözümlere ihtiyaç duymaktadır. Selco, bu ihtiyaçlar doğrultusunda entegre tahminsel modelleme ve optimizasyon çözümleri sunmaktadır.İŞ ANALİTİĞİ ÇÖZÜMLERİ REFERANSLARI