Hizmetler

Perakende Süreç Dönüşümü

Perakende sektörü için hizmet yelpazemiz, işletmelerin modern tedarik zincirlerinin karmaşıklıklarında gezinmelerine, lojistik yönetimlerini geliştirmelerine ve operasyonel verimliliklerini artırmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

 • Perakende Süreç Tasarımı: Perakende faaliyetlerine ilişkin süreçleri, koleksiyonun oluşturulmasından, sezon kapanış değerlendirilmesine kadar, bütünsel bir şekilde analiz ederek, geliştirme alanlarını belirleriz. Uçtan uca bakış açısı ile tasarımlanan ideal süreç tasarımları, aktiviteler arasındaki girdi/çıktı ilişkilerinin tanımlanarak tüm fonksiyonların hizalandığı, doğru iş metrikleri ile müşteri taleplerine optimum cevap verecek sonuçları yaratır.

 • Performans Analizi: Perakende performans analizi, işletmenin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek, fırsatları tanımlamak ve tehditleri öngörmek için kritik öneme sahiptir. Bu analizler, firmanın stratejik hedeflerine ulaşmasını destekler ve sürdürülebilir bir rekabet avantajı sağlar. Performans yönetimini, müşteri ihtiyaçlarına ve tüm iş hedeflerine odaklı ölçütler tanımlayarak kurgular, ileri veri analizi teknikleri ile işletmelerin stratejik hedeflerine ulaşmalarına ve sürdürülebilir rekabet avantajı sağlamalarına yardımcı oluruz.

 • Ürün/Kategori Yönetimi: Tasarım, satın alma, kalite, planlama, lojistik, satış ve müşteri hizmetleri süreçlerinin kategori hedefleriyle uyumlanmasına olanak sağlayan süreçleri tasarlarız. Veri analizi ile desteklenen etkili kategori yönetimi ve envanter yönetimi sayesinde tedarik zinciri süreçleri gelişir, maliyetler azaltır, müşteri hizmeti ve kategori karlılığı artar.

 • Teknoloji Entegrasyonu: İş süreçlerini analiz eder, ihtiyaçlar ile uyumlu teknolojileri seçerek, operasyonel verimliliği attıracak teknolojik çözümlerin hayata geçirilmesinde yol gösteririz.


 • SELCO olarak, başarılı projelerimiz ve memnun müşterilerimiz, perakende sektöründe somut sonuçlar elde etme konusundaki yeteneğimizi göstermektedir.

  Referanslar:
  KIGILI
  Madame Coco
  MEDIAMARKT
  ZIYLAN  TEDARİK ZİNCİRİ DANIŞMANLIĞI REFERANSLARI