Müşteriler

ABDİ İBRAHİM

ABDİ İBRAHİM, yeni deposununun yönetim sistemini SELCO ile analiz etti

AS/RS Projesi [2009]

Dünyanın en büyük 100 ilaç şirketi içinde yer alan Türk ilaç sektörünün lider firması ABDİ İBRAHİM, Hadımköy tesisi bünyesinde kurduğu tam otomatik deponun yönetim sisteminin operasyon süreçlerine uygunluğunu ve olası darboğazlarını değerlendirmek üzere SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı.

Hammadde ve ambalaj malzemelerinin robotlar yardımı ile depolanmasına olanak veren sistem, numune alma ve sipariş toplama işlemlerinin konveyör sistemleri yardımıyla yalın ve hassas bir biçimde yapılmasını sağlayacak şekilde tasarımlandı. SELCO, bu kapsamda, depolama fonksiyonel ihtiyaç tespitini ve tam otomatik depo ve destek sistemler operasyon yönetimi için kullanılacak yazılımın süreçsel ve teknik ihtiyaç analizlerini simülasyon teknikleri ile destekleyerek gerçekleştirdi.

Bilgi sistemleri müdürü Hilmi Koçak 'SELCO, yeni kurulan otomatik depo sisteminin kalite kontrol ve üretim operasyonlarımızı nasıl etkileyeceğini fonksiyon, sistem ve kapasite gibi kritik açılarından başarı ile değerlendirdirdi. Simülasyon ile sistemin performansını ve darboğazlarını, yatırım hayata geçmeden farketmemizi sağladı. Belirlenen geliştirme alanları, yeni sistemi pürüzsüz bir şekilde devreye almamıza yardımcı olacaktır' diyerek çalışma ile ilgili düşüncelerini belirtmiştir.


Benzer Referanslar