Müşteriler

BETEK

BETEK KİMYA, depo yönetiminin iyileştirilmesi ve GOSB’deki yeni depo yatırımı için SELCO ile çalıştı

Dağıtım Merkezi Tasarımı [2002]

Istikrarli büyümenin dogal bir sonucu olarak 2001 senesinin sektör lideri olan BETEK Kimya, operasyonlarinin büyük bir kismini tasiyacagi Gebze'deki yeni tesisinin dagitim merkezi tasariminda SELCO'dan danismanlik hizmeti aldi. Satis ve Pazarlama'dan sorumlu Genel Müdür Yardimcisi Nuri Sezerli, "Geçmiste depo operasyonlarimizin iyilestirilmesi konusunda hizmet aldigimiz SELCO'nun yeni depomuzun tasariminda da ciddi katkilarini gördük. Proje ekibimiz ile beraber yaptiklari çalismalar sonucunda, ilk yatirim maliyetlerimizde ciddi tasarruflar yaratılmış, gelecekteki büyüme planlarimizin darbogaz yaratmayacagi, ek yatirimlari bugünden planlanmis müsteri odakli çalisacak bir dagitim merkezi tasarimlanmistir" diyerek SELCO'nun yarattığı değeri özetledi.


Depo Check-up Programı [2000]

Boya sektörüne girdiği yedi senede, büyüme stratejisini pazarın ihtiyaçlarına odaklayan BETEK, son beş senede % 385 büyüdü. Almanya'nın CAPAROL firmasıyla yaptığı ortaklık anlaşmasını takiben pazara yeni ürünler kazandırarak inşaat boyaları sektöründe liderliğe koşan BETEK, büyüme hızını 2000'li yıllarda da sürdürmeyi hedefliyor. İş dünyasındaki başarılı çizgisini daha da pekiştirmenin müşteri memnuniyetinden geçtiğinin bilincinde olan BETEK, bayilerine daha verimli olarak ulaşabilmek için lojistik operasyonlarını mercek altına yatırdı ve tedarik zincirinin en önemli halkalarından biri olan mamul deposunun iyileştirilmesi kapsamında, SELCO'dan Depo Check-up & Geliştirme Programı'nı aldı.

BETEK'in Sevkiyat Müdürü Tuncay Aydın, "Depomuz, müşterimiz ile teması sağladığımız ve artan iş yükümüzü sırtlayan, yoğun lojistik operasyonlarının yaşandığı bir mekan; dünya standartları ile karşilaştırıldığında nerede olduğumuzu ve kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi bilmek istiyorduk" diyerek bu programdaki beklentilerini ifade etti.


Benzer Referanslar