Müşteriler

BSH

BSH Stratejik Lojistik Projelerini SELCO İle Hayata Geçirdi

Türkiye Network Optimizasyonu Projesi [2020]

Beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri sektöründe Türkiye’nin ve dünyanın en büyük üreticilerinden olan BSH, Türkiye uçtan uca lojistik şebekesi optimizasyonu projesi kapsamında, kurumsal iş hedeflerine ve büyüme projeksiyonlarına ulaşmasını sağlayacak optimum dağıtım şebekesi tasarımı için SELCO ile çalıştı. Proje kapsamında büyüme projeksiyonları ve stok hedefleri analiz edildi.
BSH Lojistik Operasyonel Mükemmellik Departmanı Yöneticisi Pınar Ötenkuş söz konusu çalışmanın, BSH Türkiye bünyesinde yapılan proje için büyük önemi olduğundan bahsederek, görüşlerini şu şekilde açıkladı: “SELCO, yapmış olduğu çalışma ile proje hedeflerine ve gelecek planlarımıza uygun stratejik lojistik yapımızı tasarlarken önemli paydaşlarımızdan biri oldu.’’

Nakliye ve Yükleme Optimizasyonu Projesi [2020]

Beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri sektöründe Türkiye’nin ve dünyanın en büyük üreticilerinden olan BSH, üretim lokasyonundan bayilere ve platform depolara yaptığı nakliyeleri daha verimli rotalara dönüştürmek için SELCO ile çalıştı.
SELCO, hayata geçirdiği Ortec Routing & Dispatch (ORD) ve Ortec Loading Optimization (OLO) yazılımları ile araçların çok duruşlu rotalarını optimize ederken, gelişmiş yükleme/istifleme kuralları ve duruş sıralarını dikkate alarak 3 boyutlu araç yükleme planlarını oluşturmaktadır. Oluşan yükleme planları saha ekibine aktarılmakta ve verimli bir yükleme operasyonu sağlanmaktadır. Yazılım sahip olduğu akıllı sipariş bölme algoritmaları ile daha verimli doluluk oranlarına sahip araç planları oluşturmaktadır.
BSH sahip olduğu yazılım ile ERP, kamera sistemleri ve portaller ile gerçek zamanlı entegrasyon kurmakta ve nakliye operasyonu uçtan uca takip edilebilmektedir. Geliştirilen zaman penceresi seçim fonksiyonu ile tedarikçiler uygun olan yükleme zamanını seçmekte ve depolardaki iş gücü dengelenmektedir.
BSH Proje Yöneticisi Sevgi Çınar proje ile ilgili görüşlerini şu şekilde açıkladı: “Hızın, teknolojinin ve müşteri odaklılığın hakim olduğu bir dünyada, BSH Türkiye olarak Lojistik sevkiyat süreçlerimizde hızlanmak, bizim için kritik olarak belirlediğimiz süreçlerin kabiliyetlerini arttırmak ve daha akıllı araçlarla bu kabiliyetlerimizi geliştirmek niyetiyle hareket ediyoruz. Bu kapsamda ORTEC ve SELCO ekipleriyle ORTEC ORD ve OLO yazılımlarını BSH sevkiyat süreçlerine uyarladık. Bu proje ile birbirine entegre sistemlerle, daha verimli bir şekilde araç planlamalarımızı yapıyor, çoklu durak operasyonumuzu yönetebiliyor, rampa yönetim sistemi ile daha disiplinli bir süreci yönetiyoruz. Bütün bu artıların yanında raporlama ve KPI’ların otomatik olarak yönetilecek olması da bizim açımızdan süreçlerimizi iyileştiren bir gelişme oldu. BSH Türkiye Lojistik olarak projenin çıktıları beklentilerimizle örtüşmektedir.”


Benzer Referanslar