Müşteriler

ÇOLAKOĞLU METALURJİ

ÇOLAKOĞLU yeni fabrika deposu için SELCO ile çalıştı

Malzeme Deposu Tasarımı [2013]

Türkiye'nin uluslararası piyasada faaliyet gösteren önemli demir çelik kuruluşlarından birisi olan ÇOLAKOĞLU METALURJİ, Dilovası tesisi içinde kurulan malzeme deposunun projelendirilmesi ve hayata geçirilmesinde SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı.

Söz konusu proje kapsamında tesis, bina, operasyon, ürün ve süreç analizlerini yapan SELCO, Malzeme ve Yedek Parça deposunun, tüm lojistik ihtiyaçlara uygun olarak yerleşim, operasyon, süreç ve ekipman tasarımlarını tamamladı. Depo içi bölümlendirme, malzeme lokasyon yönetimi ve diğer detay tasarımları da içeren çalışma sonucu modern bir depoya sahip olan ÇOLAKOĞLU firması, projenin uygulama kısmında da danışmanlık hizmeti almaya devam etti. Uygulama danışmanlığı, projenin hayata geçirilmesi sırasında ortaya çıkan iş ihtiyaçları değişikliklerinin de, mevcut projeye uyumlu olarak kurgulanmasını sağladı.

SELCO, yeni deponun fiziksel tasarımının yanında, yazılım sisteminin oluşturulmasında da hizmet vererek, SAP EWM depo yönetim yazılım modülünün kurgulanmasında proje ekibi ile çalıştı. Kavramsal tasarımın ve test senaryolarının oluşturulmasında, proje ekibi ile birlikte çalışan SELCO uzman ekipleri, SAP EWM modülünün, ÇOLAKOĞLU tedarik zinciri yönetimi biriminin iş ihtiyaçlarına uygun olarak hayata geçirilmesine destek verdi.


Benzer Referanslar