Müşteriler

DIVERSEY

DIVERSEY lojistik danışmanlığı için SELCO'yu tercih ediyor

Dağıtım Merkezi Projesi [2008]

Lojistik operasyonlarını modern bir dağıtım merkezinde konsolide ederek, doğaya salınan sera gazlarını %25 azaltan JOHNSONDIVERSEY firması, yeni depo yatırımı için SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı.

Operasyonlara uygun depo yerleşimini tasarımlayıp, depo içi gerekli donanımlar ile fabrika ve depo arasındaki malzeme taşıma konveyör sisteminin tasarımını gerçekleştiren SELCO, kullanılacak WMS yazılımının fonksiyonel ihtiyaçlarını da belirleyip, dağıtım merkezinin JOHNSONDIVERSEY firmasının orta ve uzun vadeli ihtiyaçlarına ve vizyonuna uygun olarak oluşturulması ve hayata geçirilmesinde rol oynadı.

JOHNSONDIVERSEY Lojistik Müdürü Türkan Kızılkan, “Yeni dağıtım merkezi, firmamız için kritik öneme sahip olan bir yatırımdı. Dağıtım merkezi tasarımı gibi yatırım projeleri, hızlı karar almanızı sağlayacak bir rehber olmadığında, yoğun iş hayatınızı daha da ağır ve zor bir tempoya sokabiliyor. SELCO, çalışmaya başladığımız ilk günden itibaren, bu önemli yatırım ile ilgili kararları doğru almamızı sağlayacak yönlendirmeler ve tavsiyelerde bulunarak, gerek tasarım, gerek ise uygulama aşamalarında bizlere destek olarak bu süreci rahat geçirmemizi sağladı” diyerek firmalarına verdiğimiz katkıyı özetlemiştir.


Talep Tahmin & Envanter Planlama Projesi [2002]

Mayıs 2002 yılı itibariyle, Johnson Wax Professional ve DiverseyLever firmalarının birleşmesiyle ortaya çıkan JohnsonDiversey, temizlik, hijyen ürün ve çözümleri sektöründe dünyada öncü olan firmaların başında gelmektedir. JohnsonDiversey, hijyen ve temizlik sistemleri alanında, oteller, restoranlar, fast-food ve catering şirketleri, fabrikalar, hastaneler, çamaşırhaneler, askeri kuruluşlar, okullar, yiyecek ve içecek endüstrisine geniş ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir.

Müşteri hizmet seviyesini ve verimliliklerini devamlı yükselen hedeflere çekmek için yeni bir yapılanma içinde olan JohnsonDiversey, talep tahmini ve envanter planlama sistemi projesi “Hayat Döngüsü”nü SELCO ile hayata geçirdi. İleriye dönük, kısa ve orta vadeli talep tahminlerini ana merkez birim ve distribütörler bazında hesaplamak amacıyla geliştirilen sistem, JohnsonDiversey’in ihtiyaçlarına uygun olarak seçilen algoritmalar ve oluşturulan empirik yaklaşımlar ile donatıldı. Ayrıca sistemin optimum stok miktarlarını hesaplama fonksiyonu güçlendirilerek SAP sistemiyle entegre bir şekilde çalışması sağlandı.

Müşteri Hizmetleri Müdürü ve proje yöneticisi Mert Özruna: “JohnsonDiversey’in, müşteri memnuniyetini arttırma ve gerçek gereksinimlerini karşılama hedefine, SELCO ile geliştirilen talep tahmini ve envanter planlama sistemi yardımıyla ulaşmayı amaçladık. Projeyi tamamlayalı kısa bir süre olmasına rağmen talep tahmini doğruluğunda görülen gelişme, projenin başarısının ilk göstergesi olmuştur. Kısa zamanda bu projeyi başarı ile hayata geçiren tüm SELCO ekibini kutlarız” dedi.

Tedarik Zinciri Direktörü Selim Ergün ise, “Müşteri hizmet seviyesini arttırırken konsinye olarak tutulan çoklu nokta stoklarını optimize etmek için SELCO ile birlikte geliştirilen ve “talep tahmini-sipariş girişi-stok yönetimi” sistemi olan “Hayat Döngüsü Projesi” Nisan 2004 tarihinde hayata geçti. Tedarik zincirinin koordine ettiği ve tüm şirketin el birliğiyle çalıştırdığı bu döngünün dengeye oturması 3-4 aylık bir süre alacak, ancak ilk veriler bu sistemin şirketimizi müşteri talepleri doğrultusunda sürekli yükselttiğimiz performansa cevap vereceğini göstermiştir. SELCO’ya, ekibimizin parçası olarak vermiş olduğu yüksek değerli hizmet için teşekkür ederiz.” diyerek proje ile ilgili görüşlerini açıkladı.


Benzer Referanslar