Müşteriler

DREAM

D-REAM Grubu Lojistik Operasyonlarını Tek Çatı Altına Topluyor

Lojistik Entegrasyon İş Modeli [2016]

Yeme-içme sektörüne yeni bir vizyon getirmek amacı ile kurulan d.ream, yurtiçi ve yurtdışında 58 marka ve 170’in üzerinde noktada, Türk ve dünya mutfağının özenle seçilen menülerini en yüksek standartlar sunmaktadır.
Sektörde kurumsal bir yapılanma oluşturmak hedefinin parçası olarak, bünyesindeki farklı marka ve restoranların tedarik zinciri ve lojistik süreçlerini merkezi bir yaklaşım ile yönetmek amacıyla SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı.
SELCO, d.ream’in Türkiye’de faaliyet gösteren markalarına ait restoran ve depolarını analiz ederek operasyonel iş süreçlerini değerlendirdi, lojistik, satın alma ve bilgi işlem ekipleri ile beraber ideal tedarik zinciri iş modelini tasarımladı ve hayata geçirilmesine destek verdi.
Tedarik süreçleri yönetim modelinin belirlenmesi ve 3PL seçimi süreçlerini de içeren proje sürecinde, fizibilite çalışması yapılarak, performans metrikleri belirlendi ve grup bünyesindeki tüm markalara ‘ortak hizmet’ mantığıyla en uygun çözümün sağlanacağı iş modelinin oluşturulması sağlandı.


Benzer Referanslar