Müşteriler

ECZACIBAŞI BAXTER

ECZACIBAŞI BAXTER tedarik zinciri içindeki fırsatları SELCO ile araştırdı

Tedarik Zinciri Projesi [2006]

SELCO, iş ortağı SIEMENS ile birlikte ECZACIBAŞI-BAXTER firmasının tedarik zinciri ve lojistik süreçlerindeki iyileştirme fırsatlarının tespiti amacıyla bir danışmanlık projesi gerçekleştirdi.

Türkiye'nin en yüksek kapasiteye sahip ve en modern tesislerinde, yaşamsal önem taşıyan parenteral solüsyonlar, setler ve kronik böbrek yetmezliği tedavisinde kullanılan ürünleri üreten ECZACIBAŞI-BAXTER için gerçekleştirilen projede, sipariş ve dağıtım yönetimi süreçlerindeki fırsatların tespiti, lojistik performansının değerlendirilmesi, envanter optimizasyon fırsatlarının tespiti, dağıtım maliyeti iyileştirme fırsatlarının tespiti ve optimum dağıtım şebekesi tasarımının oluşturulması gibi kritik konularda çalışmalar yapıldı.

Proje lideri Ömür Mangaloğlu, SELCO ve SIEMENS’in ECZACIBAŞI-BAXTER’de yaptığı çalışmaları “Sürdürülebilir rekabet gücünün başarılı bir tedarik zinciri yönetiminden geçtiğinin bilincindeyiz. KALDER Kalite Büyük Ödülü ile de ödüllendirilmiş olan kuruluşumuz, sürekli gelişime açık olan bir yapıya sahip olduğundan, bağımsız bir uzman grubunun tedarik zinciri yönetimindeki olgunluğumuzu değerlendirmesini ve iyileştirme fırsatlarını tespit etmesini arzu ettik. SELCO ve SIEMENS ekiplerinin gerçekleştirdiği projenin, önümüzdeki dönemlere ışık tutmasının yanı sıra, tedarik zinciri ve lojistik süreçlerinin yönetimindeki kritik noktaların farkındalığını yükselten önemli bir katkısı olmuştur. Beklentilerimize etkin bir şekilde cevap veren SELCO ve SIEMENS’e teşekkür ederiz.” diyerek değerlendirmiştir.


Benzer Referanslar