Müşteriler

EKOL LOJİSTİK

EKOL, 2002 senesinden beri SELCO'dan danışmanlık hizmeti alıyor

AS/RS Simülasyon Projesi [2008]

EKOL LOJİSTİK, hızlı tüketim sektöründe üretim yapan müşterisi için devreye aldığı tam otomatik depolama sistemi kapsamında SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı. Proje kapsamında, mal kabül ve sevkiyat alanları, uydu tipi robotlu otomatik depolama sistemi (satellite ASRS), malzeme taşıma konveyör sistemi ve sipariş toplama alanları, oluşturulan simülasyon modeli yardımı ile incelendi.

SELCO, gerçekleştirdiği simülasyon çalışması ile otomatik depolama ve diğer destek sistemlerindeki darboğazların tespit edilmesinde, sistem kapasitelerinin saptanmasında ve çalışma parametrelerinin belirlenmesinde EKOL ekibine değişik senaryoları inceleyerek destek verdi. Projenin ileri animasyon desteği ile görselleştirilmesi sistemin sorgulanması aşamasında önemli rol oynadı.

EKOL Genel Müdür Yardımcısı Murat Boğ 'SELCO, bizim için çok önem taşıyan Ankara tam otomatik depolama sistemi yatırımımızın, hatasız ve hızlı bir şekilde tasarımlanmasında çok önemli bir rol oynadı. Bu tür projelerin en önemli aşaması olan simülasyon modelleme çalışması ile karşılaşılabilecek olası ve aşırı uç senaryolar test edilerek, sistemin verimli ve yalın çalışması için gerekli değişiklikler yapıldı.' diyerek projelerine olan katkımızı özetledi.

Lojistik Operasyon Yeniden Tasarımı [2002-2004]

SELCO, EKOL Lojistik firmasının müşterilerine verdiği lojistik hizmetlerin uçtan uca tedarik zinciri yönetimine destek edecek ve daha verimli olacak şekilde yeniden yapılandırılması için iyileştirme projelerinde yeraldı ve iş geliştirme ekibinin yetkinliklerinin arttırılmasına destek verdi.


Benzer Referanslar