Müşteriler

FARPLAS

FARPLAS'ın İnovasyon Stratejilerine Destek Veriyoruz

Analitik İş Modelleri ile Dijitalleşen Karar Alma Mekanizmaları [2018]

FARPLAS ülkemizin araç üreticilerine, trim, ön panel, kapı paneli, su deposu, benzin depo kapağı, koltuk parçaları, jant kapakları, kaporta parçalarından oluşan bir ürün yelpazesi ile hizmet veren, Türkiye’nin lider ‘tüm sistem’ tedarikçisidir. Değer zincirinin tamamına sahip olma stratejisi ile üretim, AR-GE, proje yönetimi, kalite ve lojistik konularına odaklanan FARPLAS, müşteri odaklı yaklaşımı ve önce insan felsefesi ile bulunduğu sektörlerde hak ettiği liderlik pozisyonunu sürdürmektedir.
FARPLAS, mevcut operasyonlarının veriminin arttırılması ve yatırımlarının ideal tasarımı için SELCO ile tesisiçi malzeme lojistiğini optimum şekilde yönetmesini sağlayacak bir çalışma gerçekleştirdi. Stratejik öneme sahip olan bu çalışma ile tesis içi yerleşim çalışmalarından ekipman yüklemelerinin dengelenmesine, üretim dinamiklerinin yarattığı darboğazların simülasyon teknikleri ile tespit edilmesinden, orta ve uzun vadeli lojistik altyapısı kapasite planlama modellerinin oluşturulmasına kadar geniş bir yelpazede çıktılar oluşturuldu.
FARPLASLojistik Müdürü Tansu Emir yapılan çalışmayı, “Hizmet verdiğimiz otomotiv sektöründe, maliyetleri ve hizmet kalitesini sürekli iyileştirmek zorundayız. İnovasyon stratejilerimizi destekleyecek şekilde analitik yaklaşımları iş hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirdik. Bu kapsamda SELCO ile yaptığımız çalışmalar, üretim verimliliğini arttırmak için iş analitiği çözümlerinin nasıl kullanılabileceği ile ilgili bilgi birikimi sağladı. Yaptığımız çalışmalar, maliyetlerimizi aşağı çekmemizi sağlarken, ilerideki dönemlerde yatırım planları ve iş stratejilerimizi nasıl analiz edebileceğimizi de gösterdi” diyerek, SELCO ile yaptıkları projenin katkılarını özetledi.


TAYSAD Depo Yatırımı [2016]

FARPLAS TAYSAD yerleşkesinde 2017 senesinde devreye aldığı yeni depo yatırımı için SELCO’dan danışmanlık hizmetleri aldı.


Benzer Referanslar