Müşteriler

FLORMAR

FLORMAR Yeni Deposunu SELCO ile Hayata Geçirdi

Dağıtım Merkezi Projesi [2019]

Sanatın ve modanın başkenti Milano kentinde kurulan, 1970 yılında İstanbul’a taşındıktan sonra, 110 ülkede 40 bin satış noktasına ulaşan FLORMAR, Türkiye’de de lider konumunu korumaktadır. Firma, 2008 yılında başladığı perakendecilik yolculuğuna da dünya çapına yayılan 250 şehirdeki 950 mağazası ile hız kesmeden devam etmektedir. Genç, renkli, eğlenceli ve hayat dolu alışveriş deneyimi ile cilt bakımından makyaja, aksesuardan parfüme kadar zengin seçeneği tek çatı altında sunan FLORMAR, kaliteden taviz vermeden erişilebilir fiyatlarla kadınlara en yakın duran güzellik markası olmayı hedeflemektedir.
Artan iş hacmini desteklemek amacıyla, yeni bir dağıtım merkezine geçen FLORMAR bu süreçte SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı. SELCO, yeni dağıtım merkezinde ambalaj malzemeleri ve bitmiş ürün stoklaması, katma değerli hizmetler, ihracat ve e-ticaret operasyonları gibi farklı süreçlerin en verimli şekilde yönetilmesi için değişik yerleşim senaryolarını analiz etti; tedarikçi seçiminde ve proje planlanmasında verdiği destekler ile operasyonların hedeflere uygun olarak hayata geçirilmesini sağladı.

FLORMAR Finans Direktörü Mete KALAYCI, SELCO ile yapılan çalışmalar hakkındaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “GOSB’deki mevcut depomuzdan yeni bir dağıtım merkezine taşınmamız gerektiğinde, bizi yıllarca taşıyacak olan bu yeni yatırımımızın hatasız ve gelecekteki iş dinamiklerimize uygun olarak tasarımlanması için SELCO ile çalışma kararı aldık. SELCO, ilk günden itibaren ekibimiz ile uyumlu bir şekilde çalışmaya başladı ve birçok kritik konuda bizi doğru olarak yönlendirerek, yatırımımızın doğru ve ekonomik olarak yapılmasını sağladı. Kısa bir sürede, son derece kritik bir yatırımımızı, istediğimiz şekilde tamamlamayı başardık. Yatırım tasarımı ve tedarikçi seçimi kadar, mevcut depomuzdan yeni yerleşkemize pürüzsüz bir şekilde geçmemize de destek veren SELCO ekibine verdikleri emek ve katkılardan dolayı teşekkür ederiz.”


Benzer Referanslar