Müşteriler

HENKEL

HENKEL, üretim ve dağıtım lojistiği konularında SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı

Tesis Tasarım Projesi [2016]

Laundry & Home Care (Çamaşır ve Ev Bakım), Beauty Care ve Adhesive Technologies (Yapıştırıcı Teknolojileri) olmak üzere üç iş alanında lider marka ve teknolojileriyle faaliyet göstermekte olan HENKEL, temelini yeni attığı Yapıştırıcı Teknolojileri fabrikası için tesis yerleşim planlaması ve malzeme taşıma sistem tasarımı konularında SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı.
2018 senesinde devreye giren fabrika, sürdürülebilirlik bilinci ile karbondioksit ayak izini en aza indirgeyecek şekilde tasarımlandı. SELCO, malzeme ve iş akış analizlerini gerçekleştirip, tesis yerleşimi ile operasyon ve ekipman tasarımlarını, lojistik ve üretim ihtiyaçlarına uygun olarak tasarımladı. Tesis içinde optimum depolama ve taşıma sistemlerini oluşturarak, HENKEL’in büyüyen ihtiyaçlarını karşılayacak yalın üretim ve tesis içi lojistik sistemlerinin kurulmasını sağladı.
Tesis Tasarımı Proje Yöneticisi Hanifi Tartıcı, proje çalışması ile ilgili görüşlerini “ Henkel Anatolia ismini verdiğimiz yeni tesisimizin tasarımında, mühendislik çalışmaları ile projede çok önemli bir rol oynayan SELCO, büyüyen işimizin lojistik ve üretim altyapısının doğru bir şekilde projelendirilmesi konusunda bizlere rehberlik etti. Sadece operasyon ekibimiz değil, tesis projesinde rol alan tüm ekipler ile uyumlu çalışan ve yaşadığımız tasarım zorluklarında yapıcı mühendislik katkıları ile bizi rahatlatan, dünya standardında bir tesise sahip olmamızda bize yol gösteren SELCO ekibine teşekkür ederiz. ” şeklinde ifade etmiştir.


3PL Seçimi & Depo Tasarım Projesi [2009]

Genel merkezi Düsseldorf / Almanya’da bulunan HENKEL, dünya genelinde yaklaşık 52.000 çalışanı ile Ev Bakım, Kişisel Bakım, Yapıştırıcı Teknolojileri iş birimlerinde faaliyet göstermektedir, ki Yapıştırıcı Teknolojileri’nin barındırdığı yapıştırıcı, macun ve yüzey uygulama ürünlerinde dünya piyasası lideridir.

2009 senesinde Yapıştırıcı Teknolojileri altındaki değişik tedarik zinciri yönetimlerini aynı çatı altında birleştiren HENKEL, antrepo, hammadde ve bitmiş ürün depolama fonksiyonlarının yönetimini de tek ve modern bir depoda topladı. HENKEL’in bu kritik değişim sürecinde yer alan SELCO, depolama ihtiyaçlarının tespiti, depo tasarımı, 3PL seçimi, WMS yazılım geliştirme konusunda danışmanlık hizmeti verdi.

HENKEL Teknoloji Grubu Tedarik Zinciri Müdürü Görkem Köseoğlu, projelerine olan katkımızı ve firmamıza olan bakış açısını şu şekilde özetlemektedir: “Teoriyi, uygulama ile başarılı bir şekilde birleştirerek, farklı perspektifler sunan SELCO’nun, şirketimizin yapısına çok hızlı adapte olması sonucu harika bir sinerji oluşmuştur. Potansiyel tedarikçiler ile olan ilişkilerimizde profesyonelliklerini ve tecrübelerini etkili olarak kullanıp, bizleri doğru yönlendirmişlerdir. Takipçi, detaycı ve realistik bir proje yönetimi hizmeti vererek, projemizin hayata geçirilmesinde büyük katkı veren SELCO'yu, tedarikçi olarak tanımlamaktan ziyade, stratejik bir iş ortağı olarak görüyorum.”


Benzer Referanslar