Müşteriler

MEY DIAGEO

MEY DIAGEO, Yurtiçi Dağıtım Şebekesini SELCO ile Optimize Etti

Dağıtım Şebekesi Optimizasyonu [2017]

Bünyesindeki lider markaları ve geniş dağıtım ağıyla alkollü içecek sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticisi ve dağıtıcısı olan MEY DIAGEO, Alaşehir Manisa’da açtığı yeni fabrika ile birlikte, dağıtım maliyetlerini azaltmak ve yüksek müşteri hizmet seviyesini korumak için sahip olacağı optimum dağıtım ağını belirlemek üzere SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı.

SELCO, çalışma kapsamında, optimum maliyet yapısını veren dağıtım merkezi lokasyonlarını, hizmet vermesi gereken müşteri alanlarını optimizasyon araçları kullanarak tespit etti. Proje kapsamında bölge bazlı büyüme projeksiyonlarının, hizmet seviyelerinin ve stok hedeflerinin analiz edildiği çalışma ile üretim, nakliye ve depolama maliyetlerinde kayda değer iyileşme potansiyeli sağlandı.

Proje çıktılarını çok hızlı bir şekilde devreye almak üzere çalışmalara başlayan MEY DIAGEO ekibinin Operasyonel Planlama Müdürü Önder Soydaş yapılan çalışmanın firmaları için önemini şu şekilde vurguladı: “Birlikte yaptığımız çalışmada kullandıkları ileri optimizasyon teknikleri ve modelleme çalışmalarının yanında, SELCO proje ekibinin yaklaşımları, danışmandan öte bir iş arkadaşı hissiyatı ile gösterdikleri destek ve titizlik ile gerçekten fark yaratıyor. Son derece faydalı olan çalışmamızda sayısız alternatif senaryoları birlikte değerlendirme ve şirketimizin üretim ve dağıtım ağında ileriye dönük potansiyelleri ortaya çıkarma imkanımız oldu. Bu doğrultuda orta vadeli planlarımız ve stratejilerimize destek olacak ve karbon ayak izimizi azaltma imkanı sağlayacak bu titiz ve detaylı çalışmada gösterdikleri hassasiyet ve destek için tüm SELCO ekibine teşekkür ediyorum ”.


Benzer Referanslar