Müşteriler

NUMIL

NUMIL depo lojistik süreçlerindeki değişimi ile SELCO ile yönetti

WMS Barkod & 3PL WMS Uygulama Projesi [2007]

Türkiye’de sağlıklı nesillerin yetişmesi vizyonu ile, bebek beslenme ürünleri ile medikal beslenme ürünlerinin satış, dağıtım ve pazarlamasını gerçekleştiren NUMIL, depo yönetiminde otomasyona geçiş için SELCO ile çalıştı.

NUMIL’in dağıtım merkezindeki operasyonel süreçleri inceleyen SELCO, süreçlerin Kablosuz Veri Toplama ve Barkod sistemi ile işletilmesi için gereken süreç iyileştirme ve modelleme çalışmalarını gerçekleştirdi. Daha sonra lojistik operasyonlarının yönetiminin verileceği 3PL firmasının seçiminde rol alan SELCO, aday 3PL firmalarının WMS yeteneklerini etüd ederek, NUMIL’in ihtiyaçlarına olan uyumlarını belirledi.

Seçilen 3PL firması ile uygulama öncesi yapılan çalışmalarda proje ekibinde yer alan SELCO, uygulamanın NUMIL’in ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarımlanmasını denetleyerek, süreç, yerleşim ve WMS uygulamasında değişiklik gereken noktaları tespit etti.

NUMIL Tedarik Zinciri Direktörü Sırkal Demirseren, “Depolama süreçlerimizin, diğer kurumsal süreçlerimiz ile pürüzsüz olarak entegre edilmesinde ve 3PL geçişimizin sorunsuz olarak gerçekleştirilmesinde kilit rol oynayan SELCO ekibi, bu önemli değişimi problemsiz olarak ve terminlerimize uygun yönetmemizi sağladı” diyerek projelerine verdiğimiz desteği özetledi.


Benzer Referanslar