Müşteriler

TÜRK TRAKTÖR

TürkTraktör, Erenler Fabrikasının Kurulumunda SELCO’dan Danışmanlık Aldı

Erenler Fabrikası Tesis Yerleşim Projesi [2014]

SELCO, Koç Holding ve CNHI ortaklığı ile faaliyet gösteren, Türkiye tarım sektörünün öncü şirketi TürkTraktör ve Ziraat Mak. A.Ş’nin Sakarya Erenler’de devreye aldığı yeni traktör fabrikasının lojistik süreçlerinin tasarımı için mühendislik ve danışmanlık hizmeti verdi.

TürkTraktör Erenler fabrikası, Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek kapasiteli ve modern traktör fabrikalarından biri olma sıfatı ile 2014 yılında üretime başladı. TürkTraktör’ün ‘büyük ölçekli bir yatırım olarak’ ve “Yeşil Bina” konseptiyle hayata geçirdiği Erenler Fabrikası, ABD’deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından çevre dostu yapılanmayı destekleyen firmalara verilen LEED Sertifikası’nın ALTIN seviyesine de sahip.

Fabrika aynı zamanda global belgelendirme kuruluşu Bureau Veritas’ın yaptığı değerlendirmeler sonucunda; “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası” ile de belgelendirildi.

SELCO TürkTraktör için gerçekleştirdiği proje kapsamında arazi bina yerleşimi, trafik akış tasarımı, tesis içi yerleşim detay tasarımı, malzeme taşıma sistemleri tasarımı, otomatik ve statik depolama sistem tasarımı, simülasyon araçları ile kapasite analizlerini gerçekleştirip, tasarımlanan yatırımlar için tedarikçi önerme ve değerlendirme desteği verdi.

SELCO, TürkTraktör’ün kuruluşunun 60.yılında; 15 ay gibi kısa bir sürede kurularak açılışı yapılan Erenler fabrikasının lojistik süreçleri, yerleşim planları ve ilgili yatırımların projelendirilmesi konusunda mühendislik ve danışmanlık hizmeti sundu.

SELCO’nun proje süresince sağladığı katkı ve yaptığı yönlendirmeler hedeflerin gerçekleştirilmesinde önemli bir rol oynadı. SELCO; sunduğu profesyonel mühendislik hizmetleri ve yüksek seviyedeki tecrübesi ile tesisin dünya standartlarında bir operasyon verimliliğine sahip olması için TürkTraktör proje ekiplerine ciddi bir destek sağladı.Proplanner Uygulaması [2013]

Türkiye’nin en büyük traktör üreticisi ve ihracatçısı konumundaki Türk Traktör, üretim süreçleri yönetimi, zaman etüdü ve hat dengeleme ihtiyaçları için, Assembly Planner yazılımını SELCO’nun desteği ile hayata geçirdi.

Assembly Planner, ortak bir veritabanı üzerinde geliştirilmiş, üretim süreçleri mühendisliği araçlarından oluşan bir yazılım grubudur. Tek bir veritabanında toplanan üretim bilgileri kullanılarak mühendislerin, özellikle montaj ile ilgili üretim faaliyetlerini iyileştirebilmeleri adına süreç bilgilerinin oluşturulmasını ve yönetilmesini sağlar.

Assembly Planner yazılımının kurulumu için Türk Traktör proje ekibi ile çalışan SELCO, gereksinimlerin belirlenmesi, yazılımının kurgulanması ve uygulamaya alınması, ek geliştirmelerin yapılması ve gerekli eğitimlerin verilmesini sağladı.

Montaj Metod Yöneticisi Cem Kundakçı, proje ile ilgili olarak düşüncelerini, “Ürün ve üretim süreçlerimize yönelik tüm veriyi kapsayan Assembly Planner yazılımının uygulamasını gerçekleştiren, iş ve süreç ihtiyaçlarımızı doğru ve hızlı bir şekilde anlayarak, yazılım özelleştirmelerini hızlı olarak yöneten SELCO ekibine teşekkür ederiz.” şeklinde belirtmektedir.


Benzer Referanslar