Müşteriler

VİTRA

SELCO, VITRA'ya 2013'den beri danışmanlık hizmeti veriyor

Karo Üretiminde Çamur Reçete Optimizasyonu [2023]

ML destekli bir yaklaşım, fayans üretiminde kullanılan yarı mamul olan çamurlarının tarifinin hazırlanmasında önceki test ve deneme süreçlerinin yerini almıştır. SELCO Veri Analitiği Ekibi tarafından geliştirilen matematiksel model, dijitalleştirilmiş üretim ve test verileriyle desteklenen, toplam katkı malzemesi maliyeti ve üretim maliyetini en azlayan, katkı malzemesi reçetelerini belirlemektedir. Yaratılan yıllık değerler VitrA tarafından şu şekilde raporlanmıştır:
- üretim maliyetinde yıllık 20.1 M TL azalma,
- 6.1 M lt yıllık su tasarrufu,
- 451,000 m3 yıllık doğalgaz tasarrufu
- 985 ton yıllık CO2 emisyon azalması


Karo Üretim Süreçlerinin Dijitalleştirilmesi [2023]

VITRA Karo Üretim süreçlerinde, ‘veri analitiği’ ve ‘Endüstri 4.0’ yaklaşımlarıyla enerji verimliliği ve ıskarta azaltımı sağlayacak, en ideal çalışma parametrelerini yapay zeka ile belirleyen ‘dijitalleşme projeleri’ için SELCO ile çalışıyor. Enerji tüketim ve miktar verilerinin gerçek zamanlı takibi, geçmiş verilerin analizi ile süreç kararlarının yapay zeka destekli verilmesi ve sonuç olarak üretim süreçlerinin optimize edilmesi amacıyla yapılan çalışmaların ilk etabı başarı ile tamamlandı.

Masse Hazırlama Sürecinin Dijitalleştirilmesi [2022]

SELCO, Bozüyük tesisinde gerçekleştirilen masse hazırlama çalışmalarında, reçete revizyon işlemlerinin optimum maliyet ve deneme sayısında yapılmasını sağlayacak kurgunun tasarımı ve yazılım aracını oluşturdu. Optimizasyon çözümü, katkıların tek deneme ile yapılmasını sağlarken, kullanılacak malzemeleri ve üretim sürecini de enazlayan reçete çözümünü üretiyor.

Tesis-içi Lojistik Yerleşim Tasarımı [2015]

Tesis içindeki malzeme akışı ve depolama ihtiyaçlarının iyileştirilmesi ile iş dinamiklerine uygun depolama ihtiyaçlarının amacıyla mevcut yerleşimdeki raf sistemleri, stoklama ve süreç iyileştirme opsiyonları belirlendi; ideal depo tasarımları ve yatırım maliyet analizi gerçekleştirildi.


Dağıtım Merkezi Tasarımı [2013]

Karo ve yapı malzemeleri konusunda Türkiye’nin lider firmalarından olan ECZACIBAŞI firmasının dağıtım kanallarına ve müşterilerine daha etkin hizmet vermek için kuracağı lojistik merkezinin tasarımına yönelik danışmanlık hizmeti verdi.


Benzer Referanslar