Müşteriler

YILDIZ HOLDING

YILDIZ HOLDİNG, Tedarik Zinciri Yönetimini Yapılandırıyor

Tedarik Zinciri Yapılanması [2011]

Türkiye’nin gıda ve içecek alanındaki lider şirketi YILDIZ HOLDİNG, tedarik zinciri yönetimi yapılanma çalışmaları kapsamında SELCO’dan eğitim, stratejik tasarım ve planlama yazılım uygulamaları, kavramsal analizler, fırsat-fayda çalışmaları için hizmet almaya başladı.

SELCO, katalog eğitimleri arasında bulunan ‘Tedarik Zinciri Yönetimi’ eğitimini, temel bilgi ve püf noktaların simülasyon tekniği ile algılanacağı bir format içinde, tüm holding çalışanlarına yönelik olarak vermektedir.

Stratejik tasarım kapsamında ise, lojistik toplam maliyetleri en aza indiren optimum servis seviyesi dengesini gözeten şebeke tasarım çözüm alternatiflerini çalışan SELCO, yerel ve ihracat operasyonlarının depolama ve nakliye dağıtım ağı etkinliği analizleri konusunda projeler üretmektedir.

ÜLKER markalı farklı ürün segmentlerinin tüm Türkiye dağıtımını kapsayan Şebeke Optimizasyon analizlerini yapan SELCO, depolama, operasyon ve dağıtımdan oluşan toplam lojistik maliyetini en aza indiren, müşteri hizmet seviyesini iyileştiren stratejik dağıtım ağı tasarımları, bu süreçlerin sürekli yönetimi için altyapı desteği fırsat analizleri konusunda ortak çalışmalarını sürmektedir.

YILDIZ HOLDİNG Tedarik Zinciri Direktörü Tarık Demiryakan “Holding bünyesindeki tedarik zincirinin etkinleştirme çalışmaları kapsamında, stratejik tasarımlar, maliyet-servis dengesi-nakit akışı optimum dengesini gözeten uygulamalar, karar destek alt yapı çalışmaları, nakliye optimizasyonu fırsat analizleri ile ilgili SELCO ile stratejik bir tedarik zinciri iş ortağı olarak çalışmaktan memnuniyet duyduklarını" belirtmektedir.


Benzer Referanslar