Müşteriler

YILDIZ HOLDING

YILDIZ HOLDİNG, kritik tedarik zinciri projelerinde SELCO ile çalışıyor

Nakliye Optimizasyonu [2019]

Türkiye’nin gıda ve içecek alanındaki lider şirketi YILDIZ HOLDİNG, tedarik zinciri yönetimi yapılanma çalışmaları kapsamında SELCO’dan eğitim, stratejik tasarım ve planlama yazılım uygulamaları, kavramsal analizler, fırsat-fayda çalışmaları için hizmet almaya başladı.
Bünyesinde barındırdığı Ülker, Godiva, United Biscuits ve Demet’s gibi markalar ile dünyanın sayılı gıda şirketlerinden biri olan YILDIZ HOLDING, 9 fabrika ve 5 dağıtım merkezi üzerinden yönettiği Türkiye dağıtım planlamasını ORTEC ORD yazılımı ile yapmaktadır.
daha çok bilgi için …

ORTEC Routing & Dispatch yazılımı, müşteri siparişlerini üretim planları ve mevcut ürün stokları ile optimum şekilde eşleştirmekte, fabrikalardan dağıtım merkezlerine yapılması gereken ana dağıtım kararları ile dağıtım merkezlerinden müşterilerine yapılacak çok duruşlu rota planlarını, hedef hizmet seviyeleri, müşteri araç kabul kısıtları ve zaman pencerelerini dikkate alarak, nakliye maliyetlerini en aza indirecek şekilde ileri optimizasyon yöntemleri ile oluşturmaktadır.

YILDIZ HOLDING Lojistik ve Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Bahadır Görgülü: "Aynı ürünü hem fabrika hem de değişik dağıtım merkezlerinde stoklayıp, bir müşteri siparişinin hangi lokasyondan karşılanacağı kararını, dinamik rotalama ile günlük olarak veren bir çözüme sahibiz. Proje kapsamında, sevkiyat planlama süreçlerini yeniden modelleyip standartlaştırdık, iş sürekliliğini sağladık; otomasyon ve optimizasyon uygulamaları ile iş sonuçlarımızı iyileştiren son derece önemli bir projeydi. Bu zorlu projenin hayata geçilmesinde ORTEC ve SELCO ekipleri ile çok verimli bir çalışma gerçekleştirdik. Diğer iş çözümlerine de ışık tutabilecek bu projeyi, diğer holding şirketlerimizde de çoklanması gururunu hep birlikte yaşıyoruz”.


Tedarik Zinciri Yapılanması [2011]

Türkiye’nin gıda ve içecek alanındaki lider şirketi YILDIZ HOLDİNG, tedarik zinciri yönetimi yapılanma çalışmaları kapsamında SELCO’dan eğitim, stratejik tasarım ve planlama yazılım uygulamaları, kavramsal analizler, fırsat-fayda çalışmaları için hizmet almaya başladı.

SELCO, katalog eğitimleri arasında bulunan ‘Tedarik Zinciri Yönetimi’ eğitimini, temel bilgi ve püf noktaların simülasyon tekniği ile algılanacağı bir format içinde, tüm holding çalışanlarına yönelik olarak vermektedir.

Stratejik tasarım kapsamında ise, lojistik toplam maliyetleri en aza indiren optimum servis seviyesi dengesini gözeten şebeke tasarım çözüm alternatiflerini çalışan SELCO, yerel ve ihracat operasyonlarının depolama ve nakliye dağıtım ağı etkinliği analizleri konusunda projeler üretmektedir.

ÜLKER markalı farklı ürün segmentlerinin tüm Türkiye dağıtımını kapsayan Şebeke Optimizasyon analizlerini yapan SELCO, depolama, operasyon ve dağıtımdan oluşan toplam lojistik maliyetini en aza indiren, müşteri hizmet seviyesini iyileştiren stratejik dağıtım ağı tasarımları, bu süreçlerin sürekli yönetimi için altyapı desteği fırsat analizleri konusunda ortak çalışmalarını sürmektedir.

YILDIZ HOLDİNG Tedarik Zinciri Direktörü Tarık Demiryakan “Holding bünyesindeki tedarik zincirinin etkinleştirme çalışmaları kapsamında, stratejik tasarımlar, maliyet-servis dengesi-nakit akışı optimum dengesini gözeten uygulamalar, karar destek alt yapı çalışmaları, nakliye optimizasyonu fırsat analizleri ile ilgili SELCO ile stratejik bir tedarik zinciri iş ortağı olarak çalışmaktan memnuniyet duyduklarını" belirtmektedir.


Benzer Referanslar