Müşteriler

ZİYLAN

ZİYLAN, Tedarik Zinciri Stratejik Aksiyonlarını Belirledi

3PL Outsource Projesi [2013]

FLO, POLARIS perakende zincirleri ve yaygın bayilik ağı ile Türkiye’nin en büyük ayakkabı firması olan ZİYLAN, tedarik zinciri ve lojistik yönetimi yeniden yapılandırma çalışmalarını SELCO ile gerçekleştirdi. Bu çalışmaların en önemli ayaklarından biri olan ‘outsource’ projesini de, yine SELCO’nun danışmanlığı ile sonuçlandırdı. Türkiye’nin en büyük ‘dış kaynak’ kullanım projelerinden birinin ihale aşamasından uygulamaya geçişe kadarki tüm safhalarında rol alan SELCO, süreç içinde yaşanacak tüm risklerin önceden tespitini yapıp, önlemler konusunda da yol göstererek, ZİYLAN grubunun bu projeyi proaktif olarak yönetmesini sağladı.

ZİYLAN Lojistik Direktörü Ahmet Sönmezışık: “SELCO ile başladığımız tedarik zinciri ve lojistik süreçlerimizi iyileştirme alanlarından en kritik olan, 3PL hizmet kullanımı ile ilgili projemizi de beraber yürüttük. Ölçeğimiz, farklı kanallara ulaşma yapımızın değişikliği gibi unsurların zorlaştıracağını tahmin ettiğimiz bu süreçte, hiç düşünmediğimiz diğer sürprizler ile de karşılaştık. SELCO’nun projenin ilk gününden itibaren bizi doğru olarak uyarması ve yönlendirmesi ile tüm zorlukları başarı ile geçtik. 3PL kaynak kullanım sürecini doğru bir danışmanlık ile yönetmenin ne kadar değerli olduğunu farkettik.“ diyerek katkılarımızı açıklamıştır.


Tedarik Zinciri Yönetim Projesi [2012]

Türkiye’nin lider ayakkabı perakendecisi ZİYLAN, Türkiye ve dünyadaki büyüme stratejilerini destekleyecek tedarik zinciri ve lojistik yönetim süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik projelerin tespiti için SELCO’dan danışmanlık hizmeti aldı.

ZİYLAN grup bünyesinde yer alan FLO, POLARİS, UĞUR ve SPORER firmaları için, strateji ve performans, süreç, şebeke tasarımı, tedarik zinciri planlama ve lojistik operasyonları ana başlıkları altında iyileştirme projeleri oluşturan SELCO, geliştirilen projelerin uygulama aşamalarında da, ZIYLAN grubu ile çalışmalara devam etmektedir.

ZİYLAN Grubu Lojistik Direktörü Ahmet Sönmezışık, “Proje, tedarik zinciri ve lojistik yönetimindeki potansiyel iyileştirme alanları ve kazanımların tespiti açısından oldukça faydalı olmuştur, bu süreçte SELCO ile çalışmaktan çok memnunuz” derken, ZIYLAN CEO’su Jaklin Güner ise, “Gerçekleştirdikleri lojistik mühendisliği çalışmaları ile bize değer katan SELCO, sektörümüzdeki bir boşluğu doğru bir şekilde doldurmaktadır. Gelecekteki projelerimizde de kendileri ile çalışmayı arzuluyoruz” diyerek SELCO hakkındaki görüşlerini belirtmiştir.


Benzer Referanslar